معرفي محصولات بهداشتي و آرايشي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 662
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

هيچ كس نمي خواهد يك روز از خواب بيدار شود و متوجه پاهاي كلاغ اطراف چشم آنها شود. زماني بود كه چين و چروك به عنوان نشانه پيري در نظر گرفته مي شد. اما ، امروزه ، حتي اگر در اواسط دهه 20 نيز ظاهر شويد ، جاي تعجب ندارد. سبك زندگي حشره اي ، استرس ، كمبود خواب و رژيم نادرست اغلب منجر به آسيب پوستي مي شود كه اساساً منجر به ايجاد چين و چروك مي شود.
دقايقي كه متوجه چروك و خطوط ريز مي شويد ، به دنبال روش هايي براي خلاص شدن از شر آنها هستيد. شما نمي خواهيد زير چاقو برويد و همچنين درمان هاي بوتاكس مورد علاقه Celeb انجام نشود. بسياري از راه حل هاي طبيعي و خانگي موجود است. با استفاده از اين روشها نه تنها نسل جوان بلكه حتي افراد مسن نيز مي توانند پوست خود را سالم تر و جوان تر جلوه دهند.
راه حلهاي ارزان و ساده براي پيگيري هستند. بهترين بخش اين است كه اين داروهاي خانگي براي چين و چروك عوارض جانبي حداقل تا صفر دارند. اما ، قبل از اينكه راه حل ها را مورد بحث قرار دهيم ، ابتدا به ما بفهميم كه چروك چيست و چه عواملي باعث آنها مي شود. براي كسب اطلاعات بيشتر به خواندن ادامه دهيد.
چروك چيست؟چين و چروك همچنين به عنوان ريتيد شناخته مي شود. آنها چين و چروكهايي در پوست هستند كه با افزايش سن برجسته مي شوند زيرا پوست خاصيت ارتجاعي طبيعي خود را از دست مي دهد.

علائم و نشانه هاخطوط ريز اطراف چشم ، دهان و گردنافتادگي پوست در نواحي مختلف به خصوص در صورت و گردن وجود داردپوست شل شده روي دست هاچين و چروك هاي عميق در اطراف لب و چشمچه عواملي باعث ايجاد چين و چروك روي پوست مي شوند؟با افزايش سن ، پوست شما تمايل به از بين بردن خاصيت ارتجاعي و رطوبت خود دارد. اين چين و چروك ها به طور معمول عمود بر عضلات زيرين ظاهر مي شوند. به عنوان مثال ، خطوط اخم پيشاني افقي است ، و عضله زيرين فرونتال يك عضله عمودي است. فيبرهاي الاستين و كلاژن شروع به تخريب مي كنند و با افزايش سن ، توانايي ترميم فيبرهاي كلاژن را از دست مي دهيم. عدم وجود اين دو عامل دليل اصلي تولد چين و چروك است. دلايل بسياري ديگر وجود دارد كه اين چين و چروك ها قبل از زمان رخ مي دهند يا برجسته تر هستند. آنها به شرح زير است:
آلودگيقرار گرفتن در معرض گسترده آفتابكمبود ويتامين D3استفاده بيش از حد از مواد آرايشيتغيير مداوم كرم ها و مواد آرايشيسيگار كشيدن (1 ، 2)مناطقي از پوست كه مستعد تشكيل چين و چروك هستندپوست صورت بسيار حساس تر و نازك تر از ساير نقاط بدن است. از اين رو ، چين و چروك روي صورت بسيار متداول است. چين و چروك دور چشم ، پيشاني و خطوط خنده يا چين و چروك اطراف دهان بسيار رايج است. همچنين چين و چروك هاي گردن مشاهده مي شود كه پوست نيز با افزايش سن تمايل به شروع به لكه دار شدن دارد. چين و چروك روي سينه ، دست ها و پاها نيز به موقع بروز مي كند.
داروهاي خانگي براي درمان چين و چروك پوستروغن نارگيلروغن كرچكعصاره بذر انگورويتامين Eروغن آرگانسركه سيبوازلينتخم مرغ سفيدآووكادوآلوئه وراماسك خيارعسلروغن گل رزآب ليموكره كرهروغن جوجوباماسك زردچوبهروغن كالونجيماسك سوداماسك دارچينچاي سبزماسك پاپايا و موزماسك ماستماسك آسپرينماسك گوجه فرنگيماسك بذر تربچهماسك بادامماسك كرفسماسك شنبليلهكيويدر زير برخي از داروهاي اساسي خانگي براي پوست بدون چين و چروك وجود دارد
1. روغن نارگيل براي چين و چروك

روغن نارگيل-براي-چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتروغن نارگيل آلي
كاري كه بايد بكنيدروغن نارگيل را زير چشم و ساير مناطق آسيب ديده براي چند دقيقه ماساژ دهيد. از حركات دايره اي ملايم استفاده كنيد.روغن را يك شبه بگذاريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر شب قبل از رختخواب تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كندروغن نارگيل درخشش و درخشندگي طبيعي به پوست شما مي بخشد. استفاده از آن اغلب به از بين رفتن چين و چروك و خطوط كمك مي كند زيرا روغن نارگيل براي پوست مرطوب كننده و آبرسان است. ميزان انعطاف پذيري پوست را تا حد زيادي احيا مي كند (3).
بازگشت به TOC
2. روغن كرچك براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشتروغن كرچكتوپ پنبهكاري كه بايد بكنيدبراي استفاده از روغن كرچك در مناطق آسيب ديده از يك توپ پنبه اي استفاده كنيد.روغن را بشوييد. آن را يك شبه نگه داريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر شب انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندروغن كرچك به غير از تسكين دهنده ، توليد الاستين و كلاژن در پوست را افزايش مي دهد. در نتيجه اين ، چين و چروك و خطوط ريز شروع به كاهش مي كند و حتي با گذشت زمان از بين مي رود (4).
بازگشت به TOC
3. عصاره دانه انگور براي چين و چروكGrit-Seed-Extract-For-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتچند قطره عصاره دانه انگور يا روغن دانه انگور
كاري كه بايد بكنيدروغن را در ناحيه آسيب ديده ماساژ دهيد.بگذاريد تا زماني كه مي توانيد روشن كنيد و سپس بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدچند هفته مجدداً در طي چند هفته ديگر ، پوست شما نرم و بدون چروك خواهد بود.
چرا اين كار مي كندانگور مي تواند چين و چروك شما را ببندد! دانه اين ميوه كوچك به سفت تر شدن پوست شما كمك مي كند و يك درخشش سالم به آن منتقل مي كند. اين كار را با تهيه اسيدهاي چرب ، پلي فنول ها و ويتامين E (5) به پوست انجام مي دهد.
[ويدئو: داروهاي طبيعي براي چين و چروك]
بازگشت به TOC
4. از چروك هاي ويتامين E جلوگيري كنيدشما نياز خواهيد داشتكپسول ويتامين E
كاري كه بايد بكنيدكپسول را سوراخ كرده و روغن موجود در آن را درون يك كاسه كوچك بريزيد. به اندازه كپسول هايي كه لازم است براي پوشاندن ناحيه آسيب ديده باز كنيد.اين روغن را بماليد و چند دقيقه آن ناحيه را ماساژ دهيد.چند ساعت آن را بگذاريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين بهترين كار هر شب قبل از خواب است.
چرا اين كار مي كندويتامين E با خاصيت مرطوب كننده پوست و آنتي اكسيدان ها ، پوست شما را مرطوب و طراوت مي دهد. همچنين اثرات ضد التهابي و محافظتي روي پوست دارد. اين باعث تقويت قدرت پوست و كاهش چين و چروك ها مي شود (6 ، 7).
بازگشت به TOC
5- روغن آرگان براي چين و چروكArgan-Oil-for-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتچند قطره روغن آرگان
كاري كه بايد بكنيدناحيه آسيب ديده را با روغن آرگان ماساژ دهيد. تركش كن
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را يك يا دو بار در روز تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كندروغن آرگان به راحتي در پوست جذب مي شود. اين ماده حاوي مقادير زيادي اسيدهاي چرب ضروري و ويتامين E است كه پوست را دوباره پر مي كنند. استفاده منظم آن باعث كاهش چين و چروك و خطوط ريز (8) مي شود.
بازگشت به TOC
6. سركه سيب سيب براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت1 قاشق غذاخوري سركه سيب1 قاشق غذاخوري عسلكاري كه بايد بكنيدسركه و عسل را مخلوط كرده و اين مخلوط را روي صورت و گردن خود بماليد.آن را به مدت 15-20 دقيقه بگذاريد.با آب ولرم بشوييد و پت را خشك كنيد.از مرطوب كننده متناسب با نوع پوست خود استفاده كنيد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را دو بار در هفته انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندخاصيت متعادل كننده pH سركه سيب به همراه خواص درماني عسل باعث مي شود تا پوست شما با ظاهري جوانانه جلوه كند (9).
بازگشت به TOC
7. وازلين براي چين و چروكوازلين-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتوازلين يا ژله نفتي
كاري كه بايد بكنيديك لايه نازك از وازلين را روي قسمت آسيب ديده بماليد.چند دقيقه ماساژ دهيد تا به راحتي جذب شود.آن را يك شبه بگذاريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهيد و به زودي متوجه نتايج خواهيد شد.
چرا اين كار مي كنداستفاده از ژله نفتي براي چين و چروك درماني است كه حتي مورد علاقه افراد مشهور نيز هست. اين ماده يك ماده انسداد دهنده است ، به اين معني كه در رطوبت پوست قفل مي شود (10). مكانيسم دقيق چگونگي كاهش و جلوگيري از چروك زدن و جلوگيري از چين و چروك پوست هنوز مشخص نيست ، اما هيچ گونه آسيبي در استفاده از اين روش درماني وجود ندارد زيرا استفاده از ژل نفتي از استفاده موضعي در امان است.
احتياطدر صورت داشتن پوستي مستعد به آكنه از اين روش درماني استفاده نكنيد.
بازگشت به TOC
8. تخم مرغ سفيد براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت1 سفيده تخم مرغ
كاري كه بايد بكنيدسفيده تخم مرغ را به آرامي سفت كنيد و آن را روي پوست خود بماليد.بگذاريد كاملا خشك شود. آن را با آب ولرم بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهفته اي يك يا دو بار از اين ماسك صورت استفاده كنيد.
چرا اين كار مي كندبه جاي اينكه آن كرم هاي ضد چروك را امتحان كنيد ، بايد سفيده تخم مرغ را رعايت كنيد. چين و چروك و پوست هاي آويز به زودي با اين روش درماني خانگي چيزهاي گذشته خواهد بود. سفيده تخم مرغ پوست شما را به طور طبيعي محكم مي كند و خطوط ريز و خطوط خنده را برطرف مي كند. اين روش درماني مخصوصاً براي افرادي كه پوست روغني دارند ، مفيد است زيرا سفيده تخم مرغ منافذ آن را نيز مسدود كرده و سبوم اضافي را از پوست جذب مي كند (11).
بازگشت به TOC
9. آووكادو براي چين و چروك

تصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتيك آووكادو
كاري كه بايد بكنيدگودال ميوه را پوست گرفته و جدا كنيد.خمير را رنده كنيد تا خمير يكدست شود.اين كار را قبل از شروع حمام به مدت 20 تا 30 دقيقه روي پوست بماليد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهفته اي يك يا دو بار اين كار را تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كندآيا تا به حال مواد تشكيل دهنده كرم ضد چروك طبيعي مورد علاقه خود را بررسي كرده ايد؟ شما ملزم به ديدن آووكادو در آن هستيد. اين ميوه براي كساني كه داراي چين و چروك زودرس هستند ، نعمت است. همراه با متوقف كردن پيري زودرس ، باعث كاهش چين و چروك مي شود و پوست شما را به سلامت باز مي گرداند. پوست شما با درخشش و نشاط درخشان خواهد شد (12).
بازگشت به TOC
10. آلوئه ورا براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت1 قاشق غذاخوري ژل آلوئه ورا1 سفيده تخم مرغكاري كه بايد بكنيداز اين دو ماده خمير درست كنيد و به آرامي آن را روي صورت خود ماساژ دهيد.نيم ساعت آن را بگذاريد و بشوييد.شما همچنين مي توانيد ژل آلوئه ورا به خودي خود استفاده كنيد.
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين هفته صورت را دو بار بماليد.
چرا اين كار مي كندژل آلوئه ورا منبع غني ويتامين E است كه تقويت كننده پوست است و در تركيب با سفيده تخم مرغ بسيار عالي عمل مي كند. آلوئه ورا همچنين پوست آن را با استفاده از آنتي اكسيدان ها و تركيبات ضد التهابي ، پوست كسل كننده را بهبود مي بخشد (13).
بازگشت به TOC
11. ماسك خيار براي چين و چروكخيار-ماسك-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتآب خيار
كاري كه بايد بكنيددانه ها را از خيار بيرون بياوريد و بقيه را رنده كنيد.خيار رنده شده را فشار دهيد تا آب آن استخراج شود.به آرامي پوست خود را تميز كرده و اين كار را روي تمام صورت خود بماليد.بگذاريد به طور طبيعي خشك شود و سپس با آب بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر روز يكبار تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كنداين يكي ديگر از داروهاي خانگي براي پوست بدون چروك است كه به راحتي اثبات نشده است. خيار حاوي 95٪ آب و بسياري از مواد معدني و ويتامين ها است. در چند برنامه كاربردي ، خواهيد ديد كه چين و چروك و دايره هاي تاريك به طرز چشمگيري كاهش يافته است (14).
بازگشت به TOC
12. عسل براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشتعسل خام
كاري كه بايد بكنيدعسل را روي پوست خود بماليد و يك يا چند دقيقه ماساژ دهيد.آن را به مدت نيم ساعت بگذاريد و سپس با آب ولرم بشوييد.همچنين مي توانيد يك قطعه كوچك زنجبيل خرد كرده و براي فوايد اضافي آن را به آن اضافه كنيد.
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر روز براي داشتن پوست سالم و جوان انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندكارهاي سنگين واقعاً روي چشمان شما مي گويد و با افزايش سن ، چين و چروك مي شوند و بسيار خسته به نظر مي رسند. با استفاده از بهترين كيفيت عسل زنبور عسل در اطراف پوست چشمان خود مقابله كنيد. اين ميزان pH پوست را متعادل مي كند و باعث كاهش ظاهر چين و چروك و خطوط ريز مي شود (15).
بازگشت به TOC
13. روغن گل سرخ براي چين و چروكگل رز - روغن-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشت3-4 قطره روغن گل سرخ
كاري كه بايد بكنيدروغن را روي صورت خود بماليد و ماساژ دهيد تا جذب شود.آن را يك شبه بگذاريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهر شب از اين استفاده كن
چرا اين كار مي كنداين روغن ضروري براي چين و چروك هاي عميق و ساير علائم پيري زودرس عالي است. دوشس كمبريج بخاطر اثرات ضد پيري اين روغن قسم مي خورد. ويتامين A ، ويتامين E و اسيدهاي چرب موجود در آن به لايه هاي عميق تر پوست نفوذ كرده و جاي زخم ها را روشن تر كرده و چين و چروك ها را از بين مي برند (16).
بازگشت به TOC
14. آب ليمو براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشتآب ليموعسلكاري كه بايد بكنيدمقادير مساوي آب ليمو و عسل را با هم مخلوط كنيد.مخلوط را روي صورت و گردن خود بماليد. بگذاريد 10 دقيقه خشك شود.با آب ولرم بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدمي توانيد هفته اي دو بار اين كار را تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كندآب ليمو فقط براي رفع عطش در طول تابستان مفيد نيست بلكه مي توانيد از آن به عنوان بخشي از درمان زيبايي خود نيز استفاده كنيد. محتواي ويتامين C آن در بازسازي كلاژن در پوست كمك مي كند ، كه به نوبه خود باعث از بين رفتن چين و چروك ها و خطوط ريز مي شود (17).
بازگشت به TOC
15. كره Shea براي چين و چروككره-كره-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشتكره درخت ارگانيك
كاري كه بايد بكنيدبا استفاده از حركات دايره اي ملايم ، ناحيه آسيب ديده را با كره شاخك بزنيد.
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين بهترين كار هر روز پس از دوش گرفتن است.
چرا اين كار مي كندكره Shea براي پوست بسيار آبرسان است. اين خاصيت ارتجاعي پوست را بهبود مي بخشد و همچنين باعث تقويت سنتز كلاژن مي شود (18).
بازگشت به TOC
16. روغن جوجوبا براي چين و چروك هاي صورتشما نياز خواهيد داشتروغن جوجوبا
كاري كه بايد بكنيدچند قطره روغن جوجوبا را روي صورت خود بماليد. به آرامي ماساژ دهيد.چند ساعت آن را بگذاريد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را هر روز براي پوست بدون چين و چروك انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندروغن جوجوبا كاملاً مشابه روغن طبيعي توليد شده توسط پوست است. به راحتي در پوست جذب مي شود و روغن كاري مي كند. با استفاده منظم ، خطوط ريز و چين و چروك كاهش مي يابد (19).
بازگشت به TOC
17. ماسك زردچوبه براي چين و چروكزردچوبه-ماسك-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشت1 قاشق غذاخوري پودر زردچوبه1-2 قاشق غذاخوري آب نيشكركاري كه بايد بكنيدبا پودر زردچوبه و آب نيشكر خميري درست كنيد. خوب مخلوط كنيد تا توده اي نماند.اين كار را انجام دهيد و 10 تا 10 دقيقه آن را بگذاريد.با آب ولرم بشوييد.

18. روغن كلونجي براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت1 قاشق غذا خوري روغن زيتون1/2 قاشق چاي خوري روغن كالونجي (روغن سياه دانه)كاري كه بايد بكنيدمخلوط هر دو روغن را تهيه كرده و آن را در ناحيه آسيب ديده بماليد.حداقل چند ساعت آن را بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدمي توانيد اين كار را قبل از رفتن به رختخواب هر شب انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندبه طور گسترده اي در خاورميانه و آسياي جنوب شرقي براي خاصيت درماني آن مورد استفاده قرار مي گيرد ، روغن سياه دانه يا روغن كالونجي حاوي تنوع زيادي از فيتوشيميايي است كه براي بدن و پوست مفيد است. اسيدهاي چرب اشباع نشده آن ، مانند اسيد لينولئيك و اسيد اولئيك ، پوست را مرطوب مي كنند. آنتي اكسيدانهاي موجود در آن ، صدمات ناشي از استرس اكسيداتيو را معكوس مي كنند (21).
بازگشت به TOC
19. ماسك سودا براي جوش و چروكپخت-سودا-ماسك-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشت1 قاشق غذاخوري جوش شيرين1 قاشق غذاخوري آبكاري كه بايد بكنيدخمير جوش شيرين درست كنيد و از آن استفاده كنيد تا نواحي آسيب ديده را به آرامي خرد كنيد.چند دقيقه با حركات دايره‌اي شستشو دهيد.با آب بشوييد ، پت را خشك و مرطوب كنيد.همچنين مي توانيد خمير جوش شيرين را به عنوان ماسك بماليد و بگذاريد حدود 10 دقيقه قبل از خشك شدن آن خشك شود.
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدماسك سودا يا اسكراب را مي توان هفته اي دو بار استفاده كرد.
چرا اين كار مي كندجوش شيرين محصولي جوش آور است كه سلولهاي مرده و همچنين هرگونه ناخالصي هايي را كه در منافذ شما جمع شده اند از بين مي برد. گردش خون و گردش خون را بهبود مي بخشد ، كه به كاهش چين و چروك كمك مي كند (22).
احتياطاين روش درماني خانگي مي تواند پوست شما را كمي خشك كند. بعد از اين كار مرطوب كردن پوست را فراموش نكنيد.
بازگشت به TOC
20. ماسك دارچين براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت1/2 قاشق چايخوري پودر دارچين1 قاشق غذاخوري عسلكاري كه بايد بكنيدعسل و دارچين را مخلوط كرده و اين مخلوط را به عنوان ماسك بماليد.آن را به مدت 5-10 دقيقه بگذاريد.با آب ولرم بشوييد و پت را خشك كنيد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهفته اي دو بار از اين ماسك صورت استفاده كنيد.
چرا اين كار مي كندخمير دارچين و دسته كوچك عسل يك ماسك ضد پيري عالي است. فعاليت اصلاح راديكال آزاد دارچين توسط عسل بيشتر مي شود. هر دو آنها خاصيت ضد التهابي و ضد ميكروبي دارند (23). عسل نيز نرم كننده است (15).
احتياطدارچين براي انواع خاصي از پوست تحريك كننده است. قبل از استفاده ، تست وصله اي انجام دهيد.
بازگشت به TOC
21. چاي سبز براي چين و چروكچاي سبز-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشت1 كيسه چاي سبزيك فنجان آب گرمعسل (اختياري)كاري كه بايد بكنيدمقداري چاي سبز تازه را با تفت دادن كيسه چاي در آب داغ براي چند دقيقه دم كنيد.عسل را به مزه اضافه كنيد. در حالي كه چاي گرم است ، بنوشيد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدروزانه 2-3 فنجان چاي سبز ميل كنيد.
چرا اين كار مي كندآيا شما تا به حال بخنديديد به ده ها نفري كه در حالي كه مشغول خوردن يك فنجان داغ جو هستيد ، چاي سبز مي نوشيد؟ دفعه بعد كه شما وسوسه مي شويد به كسي كه ليوان چاي سبز دارد ، بخنديد ، مكث كنيد و به پوست او نگاه كنيد. حيرت خواهيد كرد كه چقدر درخشنده و درخشان به نظر مي رسند. چاي سبز مملو از آنتي اكسيدان هايي است كه به پاكسازي بدن ، كاهش چين و چروك و چروك پوست كمك مي كنند (24).
بازگشت به TOC
22. ماسك پاپايا و موزشما نياز خواهيد داشتيك تكه كوچك پاپايا1/2 موزكاري كه بايد بكنيددو ميوه را با هم خالص كرده و خمير را روي آن خطوط ريز روي پيشاني خود بماليد.آن را به مدت 15-20 دقيقه بگذاريد و سپس با آب ولرم بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهفته اي يك يا دو بار از اين ماسك ميوه استفاده كنيد.
چرا اين كار مي كندپاپايا مملو از آنزيم هايي مانند پاپائين است ، در حالي كه موز سرشار از ويتامين هايي است كه به احياي پوست شما كمك مي كند. اين پالپ پادزهر خوبي براي علائم پيري زودرس است (25 ، 26).
بازگشت به TOC
23. ماسك ماست براي چين و چروكماست-ماسك-براي-چين و چروك Pinitتصوير: Shutterstock
شما نياز خواهيد داشت3-4 قاشق غذاخوري ماست1 قاشق غذا خوري روغن زيتونكاري كه بايد بكنيدروغن زيتون و ماست را با هم مخلوط كنيد. مخلوط را به آرامي ضرب كنيد تا روغن كاملاً با ماست مخلوط شود.اين كار را روي صورت و گردن خود بماليد. به مدت 20 دقيقه آن را بگذاريد.با آب ولرم بشوييد.هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيدهفته اي دو بار استفاده از اين ماسك را تكرار كنيد.
چرا اين كار مي كنداسيد لاكتيك و ساير آنزيم هاي طبيعي موجود در ماست منافذ را تميز كرده و آنها را كوچك مي كند. اين اثر سفت كننده اي روي پوست ايجاد مي كند ، بنابراين باعث كاهش خطوط و چين و چروك هاي ظريف مي شود. ماست همچنين زخم ها را كاهش داده و پوست شما را صاف مي كند (27).
بازگشت به TOC
24. ماسك آسپرين براي چين و چروكشما نياز خواهيد داشت8-10 قرص آسپرينابكاري كه بايد بكنيد1. قرص هاي آسپرين را خرد كنيد و به اندازه كافي آب براي تهيه خمير اضافه كنيد.2. اين كار را روي صورت خود بماليد و بگذاريد 15 دقيقه بماند.3. آب را بشوييد و پت را خشك كنيد.
هر چند وقت يكبار بايد اين كار را انجام دهيداين كار را دو بار در هفته انجام دهيد.
چرا اين كار مي كندآسپرين از اسيد استيل اسيدسيليك تشكيل شده است كه منافذ آن را بلاك مي كند و همچنين آنها را خرد مي كند. اين ماده شيميايي داراي خاصيت لايه برداري نيز هست. با استفاده منظم ، با كاهش خطوط ريز و چين و چروك اثرات ضد پيري بر روي پوست ايجاد مي كند (28).
احتياطاگر پوست خشك داريد ، اين روش درماني مي تواند پوست شما را بيشتر از بين ببرد. بعد از هر برنامه پوست خود را به خوبي مرطوب كنيد

مصرف غذاهاي سرشار از ويتامين A مي تواند شما را يك قدم به پوست روياي خود نزديك كند. ميوه هايي مانند پاپايا ، سبزيجات مانند اسفناج ، ريشه هايي مانند هويج ، لوبيا مانند سويا و ماهي منابع عالي ويتامين A هستند. اين تعجب آور است كه ويتامين باعث پيري پوست شما مي شود و سال ها جوان به نظر مي رسد.ويتامين E يكي ديگر از مؤلفه هايي است كه پوست شما را محكم و شاداب مي كند. اسفناج ، سبزي شلغم ، كلم ، مرغ سوئيسي ، بادام ، آووكادو ، صدف ، ماهي و روغن زيتون ميل كنيد.دانه هايي مانند گندم سياه و جوانه گندم حاوي تركيبات تقويت كننده كلاژن هستند.[بخوانيد: بسته هاي صورت براي چين و چروك]
مواد غذايي براي جلوگيري از چين و چروك
براي جلوگيري از چين و چروك بايد از غذاهاي ضد التهابي مانند غذاهاي سرخ شده ، غذاهاي فرآوري شده ، لبنيات و شكر اجتناب شود و يا به حداقل برسد.
در چه سن و چروك هايي ايجاد مي كنيد؟
پوست معمولاً علائم پيري را بين 30 تا 35 سالگي نشان مي دهد. اما با وجود آلودگي محيطي و عوامل استرس ، پيري زودرس با خطوط و چين و چروك هاي ظريف در دهه 20 نيز متداول است.
تفاوت بين خطوط خوب و چروك چيست؟
به گفته متخصصان پوست ، خطوط ريز از عمق يك تا دو ميلي متر است. هر خط عميق تر از دو ميلي متر روي پوست به عنوان يك چين و چروك در نظر گرفته مي شود.
آيا براي جلوگيري از چين و چروك بايد لبخند را متوقف كرد؟
اگر قصد داريد جلوي لبخند زدن را بگيريد تا از چروك جلوگيري كنيد ، ممكن است به هيچ وجه چهره خاصي نداشته باشيد! از زندگي خود لذت ببريد و به اندازه دلخواه لبخند بزنيد. فقط مراقب پوست خود باشيد و رژيم سالم خود را حفظ كنيد. خطوط و يا چين و چروك هاي اطراف خنده خود را فقط در دوران پيري نشان مي دهد زندگي شاد شما بوده است. نگذاريد چين و چروك مانع از لذت بردن از زندگي شما شود.
آيا ماساژ مي تواند چروك هاي من را از بين ببرد؟
ماساژ منظم ، چه در صورت يا بدن ، گردش خون را افزايش داده و استرس را تسكين مي دهد. اين به نوبه خود ، پوست شما را درخشان و سفت نگه مي دارد. براي تقويت بيشتر مزاياي ماساژ از روغن ساده اي مانند روغن زيتون استفاده كنيد. همچنين به طور همزمان پوست خود را مرطوب خواهيد كرد.
آيا مرطوب كننده از چين و چروك خلاص مي شود؟
پوست خشك و كم آب مي تواند به راحتي خطوط و چين و چروك ايجاد كند. به طور روزانه با استفاده از يك مرطوب كننده خوب يا روغن (كه به عنوان مرطوب كننده پوست عمل مي كند) اطمينان حاصل مي شود كه پوست شما را به خوبي مرطوب و تغذيه مي كند. اين احتمال ايجاد چين و چروك را كاهش مي دهد. استفاده منظم از مرطوب كننده هاي طبيعي با محتواي ضد پيري مانند روغن زيتون ، روغن بادام يا روغن نارگيل مي تواند به شما در كاهش چين و چروك هاي از قبل تشكيل شده كمك كند.
مقالات توصيه شدهچگونه مي توان از چين و چروك هاي گردن جلوگيري كرد؟5 بسته طبيعي صورت براي مقابله با چين و چروك!25 نكته ساده خانگي براي ضد پيريبررسيهاي كرم زير هيماليا در زير چشم

مرجع: sanykala

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۱۲:۲۷ ] [ مهران اميري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب